و اما ماجرا.

ماجرا انقدر پیچیده ست که بیان جزئیاتش ده تا پست جا داره برای نوشتن اما اصل کلامش.برای ثبت نام امتحان دستیاری باید فرمی مبنی بر تایید اینکه میتونم طبق ماده ی فلان قانون فلان استعدادهای درخشان با شرایط استریتی امتحان بدم رو از دانشگاه میگرفتم.گویا(من دیروز فهمیدم)یه قانونی هست به اسم zاسکور?یا zاسکوئور??نمیدونم اما مثل اینکه طبق فرمولی نمره ی معدل رو با نمره ی امتحان پره انترنی جمع میزنن و اگه به یک حد نسابی برسوی میتونی فقط یکبار اون هم در سال آخر اینترنی به عنوان استریت امتحان بدی و این فرد حق نداره پایان نامه اش رو نگه داره و دفاع نکنه و بعد از تحصیلش امتحان بده(کاری که من دارم میکنم) و گویا این بند شامل من میشده و بدون اینکه یک کلمه بهم اطلاع بدن سال قبل به عنوان همین"z چی چی" معرفیم کردن وزارت خونه و تایید شدم و اصلا بهم خبر ندادن که میتونی امتحان بدی و اگر ندی فرصتت رفته،و امسال که من اقدام کردم برای گرفتن نامه بازهم احمق ها اینو در نظر نگرفتن که من طبق قانون استعداهای درخشان هم استریت هستم و استعداد درخشان قانونش متفاوته و میتونی تا شش ماه پایان نامه ات رو دفاع نکنی و بشینی بخونی و روانی ها دوباره امسال هم منو به عنوان همون zفلان معرفی کردن و جواب وزارت خونه این بود که دانشجوتون پارسال باید امتحان میداده و فرصتش از دست رفته.دنیا رو سرم آوار بود.فقط اشک میریختم.باید ثبت نام میکردم و به نامه ی تایید نیاز داشتم و بهم نمیدادن و فرصت ثبت نام داشت تمام میشد.دویدم،زمین خوردم،گریه کردم،مادرم به حال من گریه کرد،پدرم غذا نمیخورد،برادرم تمام دوندگی هام رو انجام داد و هر روز تا ساعت سه بعدازظهر توی دانشگاه بدو بدو کرد برام.من از قوانین خبر نداشتم و فقط میدونستم دیگه دلم نمیخواد این پروسه ای که طی یک سال اخیر پشت سر گذاشتم رو از سر بگذرونم.دیگه نمیخوام هر روز سحر تا دل شب درس بخونم.دیگه نمیتونم.این یک هفته برای من هفت هزارسال گذشت.گذشت تا ظهر امروز ساعت 2:30بعدازظهر که توی اشک هام شنا میکردم برادرم زنگ زد و گفت شیرینی منو آماده کن.تمام این مدت مسئول EDC دانشگاه که همیشه باهاش در ارتباط بودم و کاملا مارو در جریان وقایع مربوط به مشمولین استعدادهای درخشان میذاشت دنبال کارهام بود و بهم میگفت تو هیچ مشکلی نداری اصلا نگران نباش درست میشه اما من فقط پشت تلفن گریه میکردم.نمیدونم از دعای خانواده ام بود یا گریه های خودم یا دعای شما که کارم درست شد و از چیزی که حقم بود بخاطر نفهمی یه کارمند احمق ناآگاه به قوانین محروم نشدم.فقط منتظرم امتحانم تموم شه برم ببینمش و بگم نکبت تو که اسم ما رو میدی به وزارت خونه نباید یک کلمه به من بگی که تو همچین آپشنی شاملت میشه و اگه امتحان ندی از دستت میره?اگه من فقط مشمول همون قانون z بودم و شرایط استعداددرخشانی رو نداشتم الان چه خاکی باید بر سرم میریختم وقتی اینهمه پول خرج کردم،عمرم رو صرف کردم،خانواده ام رو سختی دادم،خودم رو از طرح محروم کردم و.و.و.

اما خدارو هزار بار شکر که درست شد.اگه دعام کردید که مرسی،اثر داشت انگار.خدا هیچ کسی رو تو این موقعیت قرار نده.

مشخصات

آخرین جستجو ها